Proč Mrtvé moře

Obliba solných jeskyní má svoji historii i tradici, nejen v Evropě, ale na celém světě. Díky unikátní technologii je možno vytvořit mořské mikroklima i tam, kde moře není.

Sůl z Mrtvého moře je vyjímečná svým vysokým obsahem minerálů a stopových prvků – jód, vápník, draslík, sodík, magnézium, železo, brom a selen. Obsahuje také vzácné archibakterie, které zklidňují nervový systém a navozují rovnováhu v těle.

Klasická sůl těžená v solných dolech obsahuje cca  97% chloridu sodného a 3 % různých minerálů. Mořská sůl z Mrtvého moře obsahuje  cca 70 % chloridu sodného a 30% minerálů a stopových prvků.

Pokud je solná jeskyně vybudována  z kamenné soli, jsou v jeskyni podmínky jako v dole, chladno a vlhko.

Mrtvé moře je o něčem jiném, minerály a stopové prvky se uvolňují za zcela jiných podmínek.

Solná jeskyně Relax je vybudována pouze  ze soli Mrtvého moře, které  bylo použito 9 tun.

Krystaly soli, získané odpařováním, jsou zpracovány technologicky náročným způsobem – lisováním a ohřevem bez použití jakéhokoliv pojiva a chemických látek.

Ventilační systém, který vhání vzduch přes porézní  solné stěny, zabezpečuje v solné jeskyni unikátní mikroklima s jedinečnou bakteriologickou čistotou. Vzduch je při  konstantní teplotě 24°C a vlhkosti 45% nasycen mikročásticemi soli, stopovými prvky a minerály, které se za těchto podmínek optimálně uvolňují. Podlahu jeskyně (vyhřívanou podlahovým vytápěním) tvoří solné segmenty a vrstva krystalické soli.

Léčivý účinek vnímáme všemi póry, především však při dýchání.

Pobyt v solné jeskyni jednoznačně patří k pozitivům, kterými je možné rozšířit škálu léčebných prostředků bez nejmenšího rizika pro organizmus.

foto

 

Vyjádření odborníků

Solná jeskyně – co přináší a proč je pobyt v ní tak důležitý
Prim. MUDr. Hana Zelenková, Ph.D.
Dermatovenerolog

Posudek na téma Solná jeskyně
lek. Med. Aleksander Sieluzycki
Internista, specialista balneologie a fyzikální medicíny

Nový hit
prof. MUDr. Jiří Homolka, DrSc.